Team Thorengruppen deklasoval Pardubice. Bazileju pomohli české posily

Kvarteto tímov zo štyroch florbalovo najvyspelejších krajín vo štvrtok otvorili kategóriu ELITE. V hale Mladosť a Eurovia Aréne sa veru bolo na čo pozerať.

Sokol Pardubice si to rozdal s jedným z favoritov na celkový triumf švédskym klubom Team Thorengruppen. Po jasnej prevahe Severania zvíťazili 10:0. V druhom stretnutí švajčiarsky Bazilej zdolal účasntíka fínskej Superligy Nokian 5:3.

Predzápasová rozcvička českému extraligistovi blízko bratislavskej kolkárne veľmi nepomohla. Veď už po prvej tretine svietilo skóre 4:0 pre švédskeho favorita.

,,Zabudnime na zbabaraných 20 minút, poďme vyhrať nasledujúce tretiny a zvýšme agresivitu,“ nabádal pardubický kouč Ladislav Štancl svojich zverencov.

Jeho slová však nepadli na úrodnú pôdu a súper postupne zvýšil náskok až na 10:0. Ani v treťom dejstve sa obraz hry nezmenil a Team Thorengruppen dokráčal k vysokému víťazstvu 9:0.

V druhom simultánne hranom stretnutí sa ujal vedenia fínsky Nokian. Bazilej však dvomi gólmi dokázal ešte v prvej tretine skóre otočiť.

Keď nové posily z Mladej Boleslavi, respektíve Sparty Praha Josef Pluhař a Ondřej Svatoš zvýšili už na 4:1, schyľovalo sa k prvému prekvapeniu v elitnej kategórii.

Hoci v závere prostrednej časti Rantala znížil, švajčiarske mužstvo si svoj náskok ustrážilo. Zápas doviedlo do úspešného konca za stavu 5:3.