Nokian nedal šancu Otrokoviciam, gólová prestrelka v Mladosti

Štvrtý ročník Slovak Floorball Cupu 2K19 sa pomaly prelamuje do svojej druhej polovice. Platí to aj pre najprestížnejšiu kategóriu. Poltucet tímov z piatich florbalových krajín ukončil svoje pôsobenie v základných skupinách.

Po predpoludňajších stretnutiach bolo jasné, že skupiny vyhrali Team Thorengruppen a Unihockey Basel Regio. Poobede si to v priamej konfrontácii o zvyšné dve miestenky v semifinále rozdali Panthers Otrokovice s Nokianom KRP a SVK by Floorball Academy so Sokolom Pardubice.

Fínsky zástupca zvíťazil 8:3 a v sobotňajšom semifinále si to rozdá so švédskym tímom. Druhé semifinále obstará Bazilej s Pardubicami, ktorý predčil SVK Floorball Academy 8:5. Slovenský zástupca sa stretne v súboji o piate miesto s Otrokovicami.

Skóre fínsko-českého duelu otvorili Severania v presilovej hre. O chvíľu však bolo skóre vyrovnané. Stav 1:1 akoby prinútil Nokian zaradiť vyšší prevodový stupeň a štyrmi gólmi uzavrel skóre prvého dejstva na 5:1

Na úvodný a jediný gól prostrednej časti sa čakalo až do 35. minúty. Dobrú pasáž a tlak Otrokovíc dokázal využiť Jakub Haša.

Ani záverečná dvadsaťminútovka nepriniesla zvrat v skóre. Hoci v nej mali Otrokovice viac z hry, zahrajú si len o piatu priečku po prehre 3:8.

V súbežne hranom stretnutí sa už od začiatku pálilo ostrými. Pardubiciam dvojgólové vedenie dlho nevydržalo, slovenský výber dokázal v dvoch presilových hrách vyrovnať.

A tak druhá tretina začínala v podstate odznova. Stav 2:2 však vydržal len krátko, gólová prestrelka pokračovala aj naďalej. Matúš Gajdoš a Martin Kubovič dokázali otočiť skóre v prospech domácich, stav skorigoval David Žáček.

Tretie dejstvo sľubovalo tuhý boj o semifinálovú miestenku. Lepšie doňho vstúpil Sokol a nakoniec doviedol stretnutie do zdarného konca po výhre 8:5.