Severské derby zvládol lepšie Nokian, vo finále ho čakajú Pardubice

Po dvoch parádnych stretnutiach poznáme menoslov tímov, ktoré si to dnes poobede rozdajú o tretie miesto i titul víťaza štvrtého ročníka Slovak Floorball Cupu 2K19 v najprestížnejšej kategórii.

Team Thorengruppen sa v predčasnom finále stretol s Nokianom KRP. Spanilá jazda švédskeho druholigistu - v základnej skupine zdolal svojich súperov vysoko 10:0 a 10:5 - sa skončila. Účastník fínskej najvyššej súťaže zvíťazil 8:5 a vo finále si to rozdá so Sokolom Pardubice, ktorý zdolal Unihockey Basel Regio 4:3.

Skorší dopoludňajší štart švajčiarsko-českého súboja obom mužstvám nerobil žiadne problémy. Od začiatku prvej tretiny sa do seba pustili, ostrými dvakrát pálili Bazilejčania. A tak na krátku poradu po prvom dejstve išli s úsmevom a sľubným vedením 2:0

Pardubiciam sa ho však po solídnom začiatku druhej časti podarilo zmenšiť na polovicu. Po skvelej práci Patrika Petra zlízal gólovú smotanu Adam Šmíd. Bol to jediný presný zásah v druhej dvadsaťminútovke.

,,Buďme trpezliví, na lopte a poďme si po víťazstvo," ozývalo sa zo striedačky Pardubíc.

V tretej tretine pokračovala vyrovnaná partia. Hoci Bazilej opäť získal dvojgólové vedenie, vydržalo mu len krátko. Trpezlivá hra a vysoké napádanie prinieslo víťazovi Českého pohára zaslúžené vyrovnanie dve a pol minúty pred koncom riadnej hracej doby. O 45 sekúnd otočil skóre Jan Kourek a vystrieľal svojmu tímu finále.

Severské derby lepšie začal Team Thorengruppen a otvoril skóre. Dvomi gólmi v rýchlom slede však Nokian stav stretnutia otočil.

V druhom dejstve sa Švédom po druhýkrát podarilo vyrovnať zásluhou Mathiasa Hagerta. Nokian však pokračoval vo svojom najlepšom výkone na turnaji. Do druhej síreny ešte tri razy rozvlnil sieť a do záverečnej dvadsaťminútovky vstupoval s náskokom 5:2.

Posledná tretina priniesla snahu Švédov prebojovať sa do finále. Padlo v nej šesť gólov, po tri do oboch brán. Hráči Teamu Thorengruppen tak nakoniec odišili z palubovky so zvesenými hlavami po prehre 5:8.